Dijital Pazarlama Uzmanı

Artık her şey dijital! Herkes dijital! Bu dünyada başı çekmek ve bilgi teknolojilerine hakim olmak da bu alanda uzman olmayı gerektiriyor! Eğer bu konuda uzman olduğunuzu düşünüyorsanız sizi bekliyoruz!

Bu ilanda yazılan bazı detayların sebebini merak ediyorsanız devam edin!

Burada okuduklarınız sizi rahatsız ettiyse LGBTİ dostu olma konusunda sınıfta kaldınız demektir.

Kamu kuruluşu ve özel sektörde faaliyet gösteren birçok kurum da LGBTİ’lere eşit davranma ve onlara haklarını verme konusunda sınıfta kaldı.

Bu ilan maalesef gerçek bir ilan değil, hayalimizde olan. Hayallerimize ortak olmak, bu ilanların gerçek olduğu günlere ulaşmak, hayallerimizi gerçeğe dönüştürmek için aşağıdaki çalışma hayatı raporumuzu yaygınlaştırabilir, paylaşabilirsiniz.

LGBTİ’ler bazen açıktan bazen de örtülü ve sözlü olarak yok sayılıyor. Kanunlardaki genel ahlaka aykırı davranışlar aleyhlerine kullanılıyor. Kurumsal prosedürler içinde, çalışanlar arasında terfi, atama, işten uzaklaştırma ve mesleki eğitim konuları dâhil olmak üzere cinsel yönelim veya cinsiyet kimliği temelli ayrımcılığı, mobbingi veya tacizi engelleyecek kurallardan yoksunlar.

Özel sektör çalışanı her 3 LGBTİ’den 1’i işyerinde cinsel kimliğine dair tamamen kapalıdır. Sadece 10 kişiden 3’ü kimliğine ilişkin tamamen açık olabilmekte, yaklaşık aynı oranda kişi ise ancak kısmen açık davranabilmektedir. Bu açıklık da çoğunlukla yönetime veya amirlere değil, yakın arkadaşlara veya diğer LGBTİ çalışanlara dönük olabilmektedir.

Kaos GL’nin “Türkiye’de Kamu Çalışanı Lezbiyen, Gey, Biseksüel, Trans ve İntersekslerin Durumu” araştırması için tıklayın.

Share This